LOGOWANIE

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

KULTURA 18.04.2015 13:22
 
W 30. rocznicę pracy twórczej i zawodowej Ryszarda Częstochowskiego na rynku księgarskim ukazał się album zatytułowany "Pamięć".

W piątek 15 maja 2015 był na Targach Ksiażki w Warszawie na Stadionie Narodowym!

We wtorek 15 września w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu 87 w Warszawie o godzinie 18 odbędzie się wieczór jubileuszowy z udziałem Ryszarda Częstochowskiego!


Książka podzielona jest na pięć części:

I. Listy do Ryszarda Częstochowskiego od Czesława Miłosza, Tadeusza Konwickiego, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Julii Hartwig, Ewy Lipskiej, Agnieszki Holland, Wiktora Woroszylskiego, Michała Głowińskiego, Andrzeja Stasiuka i innych.

II. Wywiad z Ryszardem Częstochowskim.

III. Fotografie Ryszarda Częstochowskiego z Allenem Ginsbergiem, Markiem Kotańskim, Bohdanem Zadurą, Leszkiem Szarugą, Andrzejem Przybielskim, a także ze sztuk teatralnych Ryszarda Częstochowskiego na scenach teatrów polskich.

IV. Rozmowa z Agnieszką Holland z roku 1993.

V. Wybór recenzji poezji i sztuk Ryszarda Częstochowskiego autorstwa: Jana Błońskiego, Karola Maliszewskiego, Andrzeja Szmidta, Mieczysława Orskiego, Piotra Cielesza, Jerzego Łukaszewicza, Tomasza Majerana i innych.

*
 
Album ukazał się nakładem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, oddział Warszawa, 2015, ze stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszcz.

*

Poniżej obok kilku wierszy zdjęcia z premiery sztuki "Zabić nie zabić". W roli głównej wystąpili: Michalina Olszańska, aktorka teatralna i filmowa ("Jack Strong", serial "Barwy szczęścia", serial czeski "Olga Henerowa", główna rola w filmie Katarzyny Jungowskiej "Piąte nie odchodź"), Stefan Krzysztofiak (absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie) i Wojciech Olszański (aktor po krakowskiej PWST, prywatnie tata Michaliny, mąż piosenkarki Agnieszki Fatygi).

autor zdjęć: Dariusz Gackowski, bydgoski filmowiec

Ryszard Częstochowski jest twórcą poradni MONAR w Bydgoszczy. jest jej koordynatorem nieprzerwanie od jej powstania w roku 1985.

www.monar.bydgoszcz.pl

*

Ostatnie zdjęcie: Podgląd Kwartalnik Literacki OW SPP, 1. nr, a w nim wstęp m.in. Julii Hartwig oraz teksty nastepujących autorów:

Krzysztof Bielecki
Jerzy Binkowski
Katarzyna Boruń-Jagodzińska
Wojciech Chmielewski
Michał Dąbrowski
Jacek Durski
Ryszard Częstochowski
Sylwia Gibaszek
Jerzy Górzański
Anna Janko
Grzegorz Kasdepke
Wojciech Kaliszewski
Eugeniusz Kasjanowicz
Hanna Kowalewska
Grzegorz Łatuszyński
Marek Ławrynowicz
Piotr Müldner-Nieckowski
Krzysztof Piechowicz
Wiesława Oramus
Agnieszka Stabro
Małgorzata Strękowska-Zaremba
Jan Strękowski
Agnieszka Syska
Adriana Szymańska
Jerzy Śleszyński
Andrzej Titkow
Grzegorz Walczak
Piotr Wojciechowski
Andrzej Zimniak
Zbigniew Żbikowski


zapisz jako pdf
zapisz jako doc (MS Word)
drukuj

KOMENTARZE

Maj
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02